The conference is organized jointly by
A.S. Makarenko Sumy State Pedagogical University
Taras Shevchenko National University of Kyiv
Institute of Mathematics of National Academy of Sciences of Ukraine
The conference aims to include the following topics:
Rings, Modules, Representations
Groups, Semigroups and Algebraic Systems
Algebraic Geometry and Number Theory
Computer Algebra and Discrete Mathematics
Confirmed Plenary Speakers:
Nicolás Andruskiewitsch (National University of Cordoba, Argentina)
Tomoyuki Arakawa (Kyoto University, Japan)
Taras Banakh (Ivan Franko National University of Lviv, Ukraine)
Volodymyr Bavula (University of Sheffield, UK)
Michel Van den Bergh (Hasselt University, Belgium)
Oksana Bezushchak (Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine)
Igor Burban (University of Paderborn, Germany)
Yuriy Drozd (Institute of Mathematics of National Academy of Sciences of Ukraine, Ukraine)
Pavel Etingof (Massachusetts Institute of Technology, USA)
Vyacheslav Futorny (SUSTech University, China)
Rostislav Grigorchuk (Texas A&M University, USA)
Mikhael Gromov (Courant Institute of Mathematical Sciences, New York, USA)
Harald Andrés Helfgott (Georg August University of Göttingen, Germany, Institut de Mathématiques de Jussieu, France)
Zbigniew Jelonek (Institute of Mathematics Polish Academy of Sciences, Poland)
Victor Kac (Massachusetts Institute of Technology, USA)
Iryna Kashuba (University of São Paulo, Brazil)
Olga Kharlampovich (Hunter College, CUNY, USA)
Leonid Kurdachenko (Oles Honchar Dnipro National University, Ukraine)
Peter Littelmann (University of Cologne, Germany)
Alex Lubotzky (Hebrew University, Israel)
Alexander Martsinkovsky (Northeastern University, USA)
Olivier Mathieu (Université Claude Bernard, Lyon, France)
Sergiy Maksymenko (Institute of Mathematics of National Academy of Sciences of Ukraine, Ukraine)
Volodymyr Mazorchuk (Uppsala University, Sweden)
Volodymyr Nekrashevych (Texas A&M University, USA)
Victor Ostrik (University of Oregon, USA)
Anatoliy Petravchuk (Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine)
Vera Serganova (University of California, Berkeley, USA)
Ivan Shestakov (University of São Paulo, Brazil)
Agata Smoktunowicz (University of Edinburgh, UK)
Geordie Williamson (University of Sydney, Australia)
Changchang Xi (Capital Normal University, Beijing, China)
Efim Zelmanov (SUSTech University, China)
Along with the plenary talks we plan invited talks (30 minutes) and short communications (15 minutes). Official language of the conference is English.
We plan to use Zoom as a platform for conference talks.
To participate in the conference, fill the registration form not later than June 15, 2023.
If you plan to give a talk, please prepare one page abstract in English following the template and send both tex-file and pdf-file to the conference e-mail xiv.iacu@gmail.com not later than June 15, 2023.
The e-mail of the conference is xiv.iacu@gmail.com
The official web page of the conference https://sites.google.com/view/
Yu.Liannoy – chairman, O.Kudrina – vice-chairman, T.Lukashova – vice-chairman
O. Chashechnikova, Ya. Chkana, O. Desіateryk, M. Drushlyak, M. Kalenyk, Yu. Khvorostina, E. Kochubinska, O. Odintsova, I. Raievska, M. Raievska, I. Shyshenko, I. Tsyganivska, A. Yurchenko
Робимо цей світ кращим.
Ну що ж, математики, гайда на перші шпальта: короткий звіт як це було.
Отож, 14th Ukraine Algebra Conference відбулася (3-7 липня 2023 року). Цьогоріч конференція зібрала близько 350 учасників з майже 40 країн світу, півтори сотні доповідей, і стала платформою для математиків зі світової ім’ям висловити свою підтримку і своє визнання України і української математики.
Рівень підтримки і участі всесвітньо відомих математиків був вражаючим і не мав аналогів. Майже 20 всесвітньо відомих алгебристів – лавреатів різних світових математичних відзнак, серед яких філдсівські медалі, премія Абеля тощо, виступали з пленарними доповідями.
Для нас велика честь, що до відкриття конференції долучилися:
президент Міжнародного математичного союзу Хіраку Накадзіма: «Це справді честь для мене звертатися до вас на відкритті Конференції. Вона демонструє, що ми в математичній спільноті активні навіть за таких важких умов».
а також філдсівські медалісти: Володимир Дрінфельд: «Проведення конференції незважаючи на війну демонструє стійкість і підтримку, яку Україна отримує від математиків з усього світу. Математика – це про правду і красу. Правда і краса особливо важливі в такий важкий час.»
Седрік Віллані: «Ця подія – це можливість підтримати науку в країні, що дорога моєму серцю, яка заслуговує підтримки від усіх нас. Це дуже важливо, що обмін знаннями й досвідом плідний навіть у воєнний час. Це життєво необхідно і фундаментально».
Юхим Зельманов: «Я пам’ятаю дуже мало конференцій із такою вражаючою програмою. Для мене участь у Конференції – це спосіб показати свою позицію стосовно війни. Це не важливо для воєнних дій, але це важливо для нас».
Учасники конференції отримали привітання від Міністерства освіти і науки України (щиро дякуємо пану Міністру Оксену Лісовому). З вітальним словом звернулися:
голова програмного комітету Юрій Дрозд: «У цей важкий час, коли Україна бореться за свою свободу і незалежність, наші колеги-математики з усього світу підтримують нас. І наша конференція – це новий наслідок такої підтримки. Жодна з 13 попередніх конференцій не залучила так багато учасників і видатних науковців із десятків країн. І я пишаюся бути частиною цієї міжнародної громади математиків. Слава Україні! Слава всесвітній солідарності науковців!»
очільники інституцій-організаторів: ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров: «Увесь час від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну наш університет працював на перемогу. Хоч я і не математик, але вважаю цю Конференцію одним із найкращих наукових заходів.»
А також директор Інституту математики НАН України Олександр Тимоха і ректор Сумського державного університету імені А.С.Макаренка Юрій Лянной.
Декан механіко-математичного факультету Оксана Безущак коротко представила співорганізаторів та поділилася довоєнними та воєнними світлинами Києва, Шевченківського університету та Сум.
З поміж 34 запрошених спікерів – 5 представники української алгебричної школи. Київський національний університет імені Тараса Шевченка представляли Оксана Безущак та Анатолій Петравчук.
Безмежна вдячність кафедрі алгебри і комп’ютерної математики – нашій неймовірній команді організаторів та модераторів:
Анатолій Петравчук: «На конференції були доповіді практично з усіх країн світу, де займаються науковими дослідженнями з алгебри. Приємно відзначити й прикладну спрямованість: багато доповідей, присвячених застосуванням алгебраїчних методів в криптографії, теорії кодування, теоретичній фізиці, диференціальній геометрії, математичній фізиці.»
Андрій Олійник: «Доповідачі, які точно ніколи не були в Україні, використовували у своїх доповідях українську символіку, наші крилаті вислови і зображення. Відчувалось, що вони щиро захоплені і пишаються своєю співучастю з нами.»
Євген Бондаренко: «Мені сподобалася можливість дізнатися про нові алгебричні методи та застосування від провідних експертів у цій галузі. Зустрів багато цікавих людей з усього світу, які поділяли мою пристрасть до алгебри.»
Євгенія Кочубінська: «Вразила кількість учасників з України, які кожного дня приєднувалися, щоб послухати доповіді, незважаючи на те, що в Україні цими днями було гучно.»
Ірина Циганівська: «Пишаюся бути частиною нашої команди. Дякую всім за натхнення.»
Оксана Безущак: «Дякую світовій математичній спільноті за співпрацю при підготовці й участь у заході такого рівня. Це дуже важливо для всіх нас і допомагає Україні та українцям бути сильними проти руйнівного завойовника зі Сходу.»
І звісно декілька коментарів від ChatGPT: «У часи конфліктів і лиха людство має надзвичайну здатність вистояти й знаходити розраду в інтелектуальних пошуках. Так було, коли в Києві відбулася алгебрична конференція, яка продемонструвала стійкість людського духу та непохитне прагнення до знань.»
Дякуємо командам із Сумського університету та Інституту математики НАН України за плідну співпрацю по підготовці і проведенні конференції. Далі готуємо випуск матеріалів конференції в авторитетних міжнародних виданнях. Долучайтеся.
У подальших наших новинах про це буде детальніше.
Дякуємо ЗСУ за можливість проведення конференції! Слава Україні!
Посилання на сайт конференції нижче
https://sites.google.com/view/iacu2023
Відеозаписи церемонії відкриття/закриття та усіх пленарних доповідей доступні на веб-сторінці за посиланням https://sites.google.com/view/iacu2023/records