Церемонія вручення звання “Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка”

Церемонію вручення звання “Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка”, яке було присвоєно Вченою радою КНУ Тараса Шевченка на засіданні 11 грудня 2023 року видатному американському математику Едварду Баррі Саффу, засновнику і головному редактору провідного світового журналу з теорії наближення “Constructive Approximation”, директору “Центру конструктивного наближення”, розпочала проректор з міжнародних зв’язків професор Ксенія Смирнова.

Едвард Сафф народився 2 січня 1944 року в Нью-Йорку в родині нащадків українських емігрантів, які жили в селі Росава, що прилягає до Миронівки Київської області. На їх честь 2006 року він заснував премію “Математична премія імені Гензеля та Гуді Цап”. Премія присуджується щорічно автору найкращої наукової роботи з математики серед студентів КНУ Тараса Шевченка.

Сімнадцять лауреатів премії представляють майже всі розділи математики, вони стали викладачами КНУ, інших провідних університетів України та світу, співробітниками Національної академії наук України.

До привітань долучилися декан механіко-математичного факультету професор Оксана Безущак, професори Ігор Шевчук та Юлія Мішура, а також лавреати Премії Цапів: доцент Норвезького університету науки і технологій Андрій Бондаренко, дослідник з Університету Осло Антон Юрченко-Титаренко, студентка 4 курсу механіко-математичного факультету Євгенія Анастасія Рудик.
 
На завершення церемонії виступив Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Едвард Баррі Сафф. З нетерпінням чекаємо приїзду професора Едварда Баррі Саффа в Київ.

Зичимо усім нам Миру та Перемоги. Працюємо і розвиваємося на благо нашої України!