14th Ukraine Algebra Conference

Робимо цей світ кращим.

Ну що ж, математики, гайда на перші шпальта: короткий звіт як це було.

Отож, 14th Ukraine Algebra Conference відбулася (3-7 липня 2023 року). Цьогоріч конференція зібрала близько 350 учасників з майже 40 країн світу, півтори сотні доповідей, і стала платформою для математиків зі світової ім’ям висловити свою підтримку і своє визнання України і української математики. 

 

Рівень підтримки і участі всесвітньо відомих математиків був вражаючим і не мав аналогів. Майже 20 всесвітньо відомих алгебристів – лавреатів різних світових математичних відзнак, серед яких філдсівські медалі, премія Абеля тощо, виступали з пленарними доповідями. 

 

Для нас велика честь, що до відкриття конференції долучилися:

 

президент Міжнародного математичного союзу Хіраку Накадзіма: «Це справді честь для мене звертатися до вас на відкритті Конференції. Вона демонструє, що ми в математичній спільноті активні навіть за таких важких умов».

 

а також філдсівські медалісти: Володимир Дрінфельд: «Проведення конференції незважаючи на війну демонструє стійкість і підтримку, яку Україна отримує від математиків з усього світу. Математика – це про правду і красу. Правда і краса особливо важливі в такий важкий час.»

 

Седрік Віллані: «Ця подія – це можливість підтримати науку в країні, що дорога моєму серцю, яка заслуговує підтримки від усіх нас. Це дуже важливо, що обмін знаннями й досвідом плідний навіть у воєнний час. Це життєво необхідно і фундаментально».

Юхим Зельманов: «Я пам’ятаю дуже мало конференцій із такою вражаючою програмою. Для мене участь у Конференції – це спосіб показати свою позицію стосовно війни. Це не важливо для воєнних дій, але це важливо для нас».

 

Учасники конференції отримали привітання від Міністерства освіти і науки України (щиро дякуємо пану Міністру Оксену Лісовому). З вітальним словом звернулися:

 

голова програмного комітету Юрій Дрозд: «У цей важкий час, коли Україна бореться за свою свободу і незалежність, наші колеги-математики з усього світу підтримують нас. І наша конференція – це новий наслідок такої підтримки. Жодна з 13 попередніх конференцій не залучила так багато учасників і видатних науковців із десятків країн. І я пишаюся бути частиною цієї міжнародної громади математиківСлава Україні! Слава всесвітній солідарності науковців!»

очільники  інституцій-організаторів: ректор КНУ імені Тараса Шевченка  Володимир Бугров: «Увесь час від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну наш університет працював на перемогу. Хоч я і не математик, але вважаю цю Конференцію одним із найкращих наукових заходів.» 

 

А також директор Інституту математики НАН України Олександр Тимоха і ректор Сумського державного університету імені А.С.Макаренка Юрій Лянной. 

 

Декан механіко-математичного факультету Оксана Безущак коротко представила співорганізаторів та поділилася довоєнними та воєнними світлинами Києва, Шевченківського університету та Сум.

 

З поміж 34 запрошених спікерів – 5 представники української алгебричної школи. Київський національний університет імені Тараса Шевченка представляли Оксана Безущак та Анатолій Петравчук.

 

Безмежна вдячність кафедрі алгебри і комп’ютерної математики – нашій неймовірній команді організаторів та модераторів:

Анатолій Петравчук: «На конференції були доповіді практично з усіх країн світу, де займаються науковими дослідженнями з алгебри. Приємно відзначити й прикладну спрямованість: багато доповідей, присвячених застосуванням алгебраїчних методів в криптографії, теорії кодування, теоретичній фізиці, диференціальній геометрії, математичній фізиці.»

 

Андрій Олійник: «Доповідачі, які точно ніколи не були в Україні, використовували у своїх доповідях українську символіку, наші крилаті вислови і зображення. Відчувалось, що вони щиро захоплені і пишаються своєю співучастю з нами.»

 

Євген Бондаренко: «Мені сподобалася можливість дізнатися про нові алгебричні методи та застосування від провідних експертів у цій галузі. Зустрів багато цікавих людей з усього світу, які поділяли мою пристрасть до алгебри.»

 

Євгенія Кочубінська: «Вразила кількість учасників з України, які кожного дня приєднувалися, щоб послухати доповіді, незважаючи на те, що в Україні цими днями було гучно.»

 

Ірина Циганівська: «Пишаюся бути частиною нашої команди. Дякую всім за натхнення.» 

 

Оксана Безущак: «Дякую світовій математичній спільноті за співпрацю при підготовці й участь у заході такого рівня. Це дуже важливо для всіх нас і допомагає Україні та українцям бути сильними проти руйнівного завойовника зі Сходу.»

 

І звісно декілька коментарів від ChatGPT: «У часи конфліктів і лиха людство має надзвичайну здатність вистояти й знаходити розраду в інтелектуальних пошуках. Так було, коли в Києві відбулася алгебрична конференція, яка продемонструвала стійкість людського духу та непохитне прагнення до знань.»

 

Дякуємо командам із Сумського університету та Інституту математики НАН України за плідну співпрацю по підготовці і проведенні конференції. Далі готуємо випуск матеріалів конференції в авторитетних міжнародних виданнях. Долучайтеся.

У подальших наших новинах про це буде детальніше.

 

Дякуємо ЗСУ за можливість проведення конференції! Слава Україні!

 

Посилання на сайт конференції нижче

https://sites.google.com/view/iacu2023

 

Відеозаписи церемонії відкриття/закриття та усіх пленарних доповідей доступні на веб-сторінці за посиланням https://sites.google.com/view/iacu2023/records