Літнє стажування у Швейцарії

Вітаю, я – Влад Шашков, і я хочу поділитись своїм досвідом стажування Е3 від EPFL (Швейцарія).

На цей курс я натрапив, насправді, випадково. Серед олімпіадників поширювалося посилання на програму Summer@EPFL, якій більше 20 років. Почав читати FAQ – ця програма для програмістів. Але якраз там побачив посилання на програму Е3, яка була, в тому числі, для математиків.

Щоб потрапити на цю програму потрібні гарні рекомендації від викладачів, високі оцінки та досягнення, грамотно описані в мотиваційному листі. Окрім мене там не було жодного олімпіадника – всі пройшли тому, що вони мотивовані та люблять свою справу.

Я стажувався в лабораторії Adaptive Systems Learning, що займається розробкою теорії для різних адаптивних алгоритмів. Адаптивні алгоритми дуже схожі на алгоритми машинного навчання, але з однією різницею – вони працюють за принципом невизначенності. 

Наведу приклад: лікар маєте визначити, на що хворіє пацієнт. Машинне навчання в деяких формах не враховувати, що ви маєте певні особливості в і-й момент часу як, наприклад, знижений тиск. А адаптивний алгоритм приймає цю інформацію за умови, що всі особливості підпадають певному розподілу (наприклад, нормальному). 

Моя робота була поділена на дві частини.

Спочатку я писав код, щоб розібратися, чому саме цей алгоритм кращий за інші. Іноді траплялося так, що мої керівники не знали, що вийде з цими графіками, і тому, щоб знайти цю інтуїцію, вони мене просили знайти код.

В іншій частині я допомагав з теоретичною частиною: читав наукові статті та обговорював їх з колегами. Мушу зазначити, що математика нескладна, але теорію ймовірностей знати потрібно.

Чому я рекомендую кожному спробувати себе на стажуванні?

По-перше, це – знання. Та теорія, яку ви вивчаєте, має свої застосування, і ви починаєте це розуміти.

По-друге, це – знайомства. На стажуваннях ви знайомитесь із кращими представниками своєї галузі, і ці знайомства звичайно допомагають у майбутньому.

По-третє, це – різниця систем освіти. Ви розумієте, які у цього університета слабкі та сильні сторони, та що б ваш університет міг запозичити.

Загалом, рекомендую кожному подаватися на літні стажування, не пожалкуєте!

Дедлайн для реєстрації 1 грудня 2022

Детальна інформація: https://eee.epfl.ch/